Як проводити дезінфекцію води у басейні за допомогою Перекису водню 35%?
Перекис водню 35% (активний кисень) рекомендовано додавати в басейн із розрахунку 0,6-1,4 літра на 1куб води. Після додавання перекису рекомендовано витримати воду під впливом сонячних променів протягом всієї реакції. Під впливом сонячного світла перекис втрачає свою активність, що сильно збагачує воду киснем, в якій ніяка живність не може жити. Важливо! При роботі з перекисом водню одягайте гумові рукавички! Процедуру рекомендовано повторювати приблизно через місяць після першого разу. Основний показник необхідності додавання препарату - це зникнення бульбашок повітря на предметах у басейні.
Що таке індикатори 5-го класу та навіщо вони потрібні?
Індикатори 5 класу називаються інтеграторами. Колір контрольної мітки інтегратора повинен незворотно змінюватися в ході стерилізації лише за відповідності всіх критичних параметрів застосованого процесу необхідним вимогам. Наприклад, при температурі 132-1350С колір мітки повністю зміниться протягом від 3,0 до 3,5 хвилин за умови впливу на інтегратор насиченої водяної пари. Аналогічно працюють інтегратори етиленоксидної стерилізації. Одночасні випробування хімічних інтеграторів та біологічних індикаторів показали, що колір хімічного індикатора змінюється не раніше ніж пройде час, необхідний для повного знищення контрольних мікроорганізмів біологічного індикатора.
Що таке індикатори 4-го класу та навіщо вони потрібні?
Індикатори 4-го класу відрізняються від індикаторів 3-го класу лише тим, що індикаторна фарба змінює свій колір тільки протягом певного часу впливу контрольованого фактора. Тому найчастіше маркуються двома цифрами, наприклад: 180-60 (180 градусів, 60 хвилин).
Що таке індикатори 3-го класу та навіщо вони потрібні?
Індикатор 3-го класу - це термохімічний індикатор є скляною трубкою з хімічною речовиною, що змінює свій агрегатний стан або колір при температурі, близької до температури стерилізації. У сучасному вигляді це смужка паперу, на яку нанесена термоіндикаторна фарба. Визначення параметрів, досягнутих у процесі стерилізації, засноване на зміні кольору термоіндикаторної фарби при досягненні температури переходу, суворо визначеної для кожної фарби. Такі індикатори застосовувалися (та, мабуть, застосовуються й досі) контролю повітряної стерилізації.
Що таке індикатори 2-го класу та навіщо вони потрібні?
Найхарактерніший представник цього класу індикаторів – індикатор тесту Бове-Діка (Bowie-Dick). Він призначений для випробування ефективності вакуумної парової системи стерилізатора. Цей тест повинен першим сигналізувати про несправність стерилізатора. Тест не визначає якість стерилізації як такої. За допомогою тесту користувач визначає, що вакуумна стадія стерилізатора видаляє достатньо повітря до введення пари в камеру, а також перевіряється герметичність камери протягом циклу стерилізації. Іншими словами, за допомогою тесту Бовє-Діка можна оцінити рівномірність розподілу пари в камері стерилізатора. Індикатор тесту є листом паперу з нанесеним на нього складним малюнком з хімічного складу, що змінює свій колір під впливом насиченої водяної пари. Аркуш розміщується всередині стопки текстильних виробів під час проведення стандартного циклу стерилізації.
Що таке індикатори 1-го класу та навіщо вони потрібні?
Зазвичай індикатори першого класу випускаються у вигляді згорнутих в рулон клейких стрічок (на кшталт скотчу) з нанесеним на лицьову поверхню хімічним індикатором (у вигляді смужок або написів). Застосовуються для зручності відмінності виробів, підданих стерилізації, від нестерильних. Шматочки стрічки наклеюються на підготовлені до стерилізації упаковки, контейнери, пакунки. Можуть застосовуватись для закріплення країв пакувальних матеріалів.
Що таке біологічні індикатори та навіщо вони потрібні?
Біологічні індикатори являють собою пластиковий контейнер з кришечкою, що містить тендітну ампулу з середовищем, що відновлює, і паперову смужку, заражену спорами контрольних мікроорганізмів. Індикатор розміщується безпосередньо у стерилізаційній камері, або закладається в контейнери та упаковки, призначені для стерилізації, у процесі їх підготовки. Жодних попередніх маніпуляцій з індикатором робити не потрібно - він повністю готовий до застосування. Після закінчення стерилізаційного циклу індикатор повинен бути вилучений і підданий інкубації для контролю інактивації спір мікроорганізмів, що містяться в ньому. Після вилучення з камери стерилізатора треба роздавити ампулу, що знаходиться всередині, і інкубувати при рекомендованій температурі протягом необхідного часу - зазвичай це 24 години. Помилка стерилізації проявляється зміною кольору та/або помутнінням середовища.
up button
АВТОРИЗАЦІЯ

Пароль (Забули?)